TIEŠI NO ITĀLIJAS

Grana Padano DOP

Artikuls 00079
€7.77
Pārdošanā
1
Preces apraksts

Grana Padano, granted DOP on 12 June 1996, is one of the few kinds of cheese that can possibly compete with the King of Cheeses; Parmigiano-Reggiano. Created by the Cistercian monks of Chiaravalle in the 12 century, it is still made throughout the Po River Valley in northeastern Italy.

The cheese is made from unpasteurized, semi-skimmed cow’s milk from two milkings and generally aged for two years. At the end of the cheese-making process, Grana Padano develops a firm, thick, and deeply straw-colored rind protecting the fragrant, dry, flaking Grana Padano, kam 1996. gada 12. jūnijā piešķīra 'DOP', ir viens no nedaudzajiem siera veidiem, kas var konkurēt ar siera karali Parmigiano-Reggiano. Šo sieru 12. gadsimtā radīja Cisterciešu mūki no Chiaravalle un tas joprojām tiek izgatavots Po upesielejās Itālijas ziemeļaustrumu daļā.

Siers ir izgatavots no nepasterizēta govs piena no diviem slaukumiem, un parasti tas ir izturēts divus gadus. Siera gatavošanas procesa beigās Grana Padano izveido stingru, biezu un izteiktu salmu krāsas mizu, kas aizsargā smaržīgo, sauso,pārslaino iekšpusi. Grana itāļu valodā nozīmē “graudains”, kas atspoguļojas smalkā granulveida tekstūrā ar intensīvi saldu aromātu. Kad Grana Padano noveco, aromāti kļūst izteiktāki, pikantāki un sarežģītāki, un tekstūra kļūst drumstalaināka.

Kaut arī līdzīgs Parmigiano Reggiano sieram, Grana Padano ir lētāks, jo apgabali, kur ražo sieru, ir lielāki. Turklāt Grana ir mazāk drumstalaina, maigāka un ragšas ziņā mazāk sarežģīta nekā tās ilgāk izturētā atvase.

Saglabāt šo produktu vēlākam